Doğal malzemeler ile duşakabin camı temizliği

dusakabin temizliği (1)

Doğal malzemeler ile duşakabin camı temizliği

Hepimizin bildiği gibi duşakabin camları kirlenir ve tüm hanımların kabusu olan ve misafirlerimizin görmesini istemediğimiz su, kireç lekeleri oluşur. Bu hepimzin başının belasıdır.

Genelde marketlerde kimyasal temizlik malzemeleri bulunuyor ama bu hem yaydığı gazlardan hemde pahalı olmasından dolayı benim pek tercih etmediğim bir yöntem.

Duşakabin camı temizliğinde doğal temizlik maddesi olan saf sirke-karbonat karışımını öneriyorum. Bir kabın içinde macun kıvamında olacak şekilde karbonat ve saf sirkeyi karıştıralım. Bu karışımı sünger yardımıyla cama sürelim. Yüzey üzerinde bir tabaka halinde karışımı 15-20 dakika kadar bekletelim. Ardından yine sünger ve su yardımıyla karışımı biraz ovarak temizleyelim ve ardından bol suyla durulayalım.

Duşa kabın camlarının her banyodan sonra çek çek ile suyunu alıp sonra temiz bir bezle kurulanması ile kireç tutmasını ve su lekelerinin oluşumunu önleyebilirsiniz.

Duşakabin camının uzun süreli güzel görünümünü sağlamada birçoğumuzun bilmediği yağmur kaydırıcı spreyler çok işe yarar. Genelde araba camları için kullanılan bu spreyler duşakabin camlarında çok iyi sonuçlar verir. Büyük marketlerde ve araba malzemeleri satan mağazalarda bulabileceğimiz bu spreyleri duşakabin camına uygularken, camın mutlaka kuru olmasına dikkat etmeliyiz. Sirke-karbonat karışımıyla yapılan temizliğin ardından iyice kuruladığımız cama bu ürünü sıkıp, mikrofiber bez veya kağıt havlu ile iyice yedirerek silmektir.

Hepinize şimdiden kolay gelsin.

İçerik Etiketleri:
· ·
İçerik Kategorileri:
Pratik Temizlik Bilgileri

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Size Özel! Bazı Kayıtlar