Doğal Yollarla Ateşi Düşürmenin Yöntemleri Nelerdir?

ates yuksekligi

Doğal Yollarla Ateşi Düşürmenin Yöntemleri Nelerdir?

Ateş beynin savunma sisteminin doğal bir tepkisidir. Ateş vücut ısısının normal seviyenin üzerine çıkması durumudur.

Normal vücut ısısı 36.8 + 0.7 derecedir. Sınıflama olarak ise:

  • 38-39 derece hafif
  • 39-40 derece orta
  • 40-42 derece yüksek ateştir

Ilık su uygulaması:

Vücut ısısnı düşürmek için Kol altları, alın eklem yerleri ve ayak bileklerine vücut ısısnın birkaç derece düşük ısıda ıslatılmış ıslak bez koyun. Bu özellikle çocuklar açısından mükemmel bir çözümdür. Bu yöntem hasta çocukları rahatlatacaktır ve sakinleştirecektir.

 

Ilık suyla duş alın.

Birkaç dakikalığına duş alarak vücudunuzun ısısını düşürebilirsiniz. Bunun yavaş bir şekilde gerçekleşmesini sağlayarak vücut açısından bir şok olmasını önlersiniz.

 

Bolca su için.

Ateşlenme, vücutta sıvı eksikliğinin olması durumuna çok benzerdir. İkisinde de vücut yabancı maddelerle savaşır. Bu nedenle su, bitki çayı veya taze sıkılmış meyve suyu içmek çok iyi bir fikirdir.

.

Ateşi düşürmek için ev yapımı çözümler:

Bu tarifler ateşiniz çıktığında etkili olabilir. Ancak her zaman bir uzmana danışmakta yarar vardır.

Kuru üzüm çayı:

1 fincan kuru üzümü 7 fincan suya boşaltın ve bunları bir tencerede kaynatın. Bu kaynamaya başladığında ateşi kısın ve sıvı üçte bir azalana kadar pişirmeye devam edin. Daha sonra bunun soğumasına izin verin. Soğuduktan sonra gün içerisinde yarım bardak için.

 

Bu bitki terlemeye katkıda bulunarak ateşi düşürür. Bir fincan kaynar suya birkaç adet adaçayı yaprağı katın. Bunun üzerini kapatın ve birkaç dakika bekletin. Buna bal, şeker veya şeker otunun yanı sıra birkaç damla da limon suyu katın.

Dondurma yiyin.

Bu her çocuğun hoşuna gidecek bir çözüm. Dondurmadaki şeker ateşe iyi gelir. Ayrıca bu hem vücuda sıvı sağlar, hem de soğuk olması nedeniyle vücut ısısını düşürür.

İçerik Etiketleri:
· · ·
İçerik Kategorileri:
Doğal ve Bitkisel Tedaviler

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Size Özel! Bazı Kayıtlar