Öksürük İçin Evde Yapılabilecek Doğal ve Bitkisel Tedaviler

oksuruk dogal tedavi

Öksürük İçin Evde Yapılabilecek Doğal ve Bitkisel Tedaviler

  1. Bir elmanın kabuğunu soyun, bir kaç da çekirdeğini koyun, bir tutam ıhlamur, bir iki karanfil,  bir tarçın kabuğu, bir dilim de limon. Bunların hepsini kaynatıp, isterseniz bal ile tatlandırıp sıcak sıcak içebilirsiniz. Ilık ılık vermek suretiyle çocuklar için de kullanıbilirsiniz.
  2.  Bir tatlı kaşığı bala toz zencefili karıştırarak macun yapıp  yiyin, boğazınıza ve öksürüğe çok iyi gelir. Çocuklara uygulamayın.
  3.  İki tatlı kaşığı dut pekmezine uygun miktarda karabiber katıp karıştırın ve günde bir kaşık verin. Bir iki güne kadar öksürük geçecektir. Yetişkin ve çocuk kullabilir.
  4.  Kabukları ile elma, tarçın, zencefil, ıhlamur, ayva ve kabuklu limonu kaynatıp suyunu içirin. Göğsü yumuşatacak ve öksürüğü geçirecektir.
  5.  Çocuğunuzu uykuya yatırırken oda sıcaklığındaki balı sırtına sürüp, üstüne gazete veya kağıt havlu ile kapatıp, uyumasını sağlayın. 2-3 kez denendiğinde öksürüğü kesecektir.
  6.  Ihlamurla ile ayva yaprağı beraber kaynatılıp içilirse, öksürük geçer.
  7.  Nişastayı suyla kaynatıp içine limon yada portakal suyu koyun biraz da tatlandırmak için pekmez ekleyin. Bu karışımı ılık ılık içirin. Çocuğunuzun öksürüğü hemen kesilecektir.
  8.  Biraz zeytinyağını ısıtın, ve içine karabiber atarak pişirin, iyice yansın. Sonra ılınınca öksüren Çocuk veya yetişkin kişinin, sırtına ve göğsüne sürüp ovun. Üzerine, hafif emince sıcak bez örtün ve giyinmesini sağlayın.
  9. Bir tülbentin iki katının arasına iki parmak yardımıyla az  karabiber alın ve tülbente serpin.üzerine diğer katı örtüp  limon kolanyası serperek sırtınıza koyun (çocuklara kullanmayın.)
İçerik Etiketleri:
· · ·
İçerik Kategorileri:
Doğal ve Bitkisel Tedaviler

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Size Özel! Bazı Kayıtlar