Pamuksu Cilt İçin Bakım Kürleri

cilt bakımı

Pamuksu Cilt İçin Bakım Kürleri

Kimyasal ürünler yerine evde çeşitli bakım kürleri hazırlayarak cildinizi koruyabilir ve besleyebilirsiniz. Üstelik fazla zaman harcamanıza gerek kalmadan yapımı kolay her evde bulunan malzemelerden faydalanarak.

1- Yoğurt ve Limon Kürü

Bir kasede 1 yemek kaşığı yoğurt ve bir buçuk yemek kaşığı limon suyunu karıştırarak yüzünüze sürün ve 10-15 dakika kadar beklettikten sonra bol ılık su ile yıkayın.Özellikle siyah nokta ve sivilceler için  uygundur.

2- Yumurta ve Süt Kürü

Bir adet yumurtanın sarısını ayırarak kasenin içerisine alın ve üzerine 3 yemek kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırdığınız yumurta ve süt karışımını yüzünüze uygulayın. Üzerine ince biz bez koyarak 10 dakika bekleyin. Ardından ılık su ile durulayarak temizleyin. Kuru ciltler için oldukça idealdir.

3-Zeytinyağı ve Karnabahar Kürü

Bir tutam karnabahar yaprağını 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile blenderdan geçirin. Karışımı, cilt problemlerinin bulunduğu yerlere ağırlık olarak tüm yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekleterek bol su ile durulayın.

 

4- Süt, Bal ve Limon Kürü

Bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı limon ve az miktarda sütü güzelce karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza sürerek  kuruyana kadar bekleyin. Nemli bir bez yardımı ile temizleyerek yıkayın. Cildin daha yumuşak ve doğal olmasını sağlamaktadır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Size Özel! Bazı Kayıtlar