Kulak Ağrısı için Bitkisel Çözümler

kulak agrisi dogal tedavi

Kulak Ağrısı için Bitkisel Çözümler

Soğan: Soğanın antiseptik ve antibakteriyel özellikleri sorunun tedavisinde büyük rol oynar. Rendelenmiş soğan suyunu  bir çorba kaşığında ayıklayın ve kısık ateşte ısıtın. Sonra ağrayan kulak içine günde 1-2 kez 1 damla damlatın.

Sıcak tedavisi: Bunu bir sıcak havlu yardımıyla da yapabilirsiniz. Birkaç dakika boyunca sıcak su havluyu kulağınıza tutun.

Zencefil: Kulak enfeksiyonlarının tedavisinde yararlı olabilir, çünkü zencefil güçlü bir anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Aynı zamanda mükemmel bir doğal ağrı kesici olarak bilinir. Taze zencefil suyunu ayıklayın ve ağrıyan kulağa 1 damla damlatın.

Nane yaprakları: Nane yaprakları ve yağı da kulak ağrısı tedavisinde kullanılır. Nane yapraklarını kaynatarak, suyu soğuduktan sonra 1-2 damla kulağınıza damlatabilirsiniz. Bunun yanında nane yapını pamuk veya kulak temizleyicilerle kulağınızın için uygulayabilirsiniz.

Fesleğen: Anti-inflamatuar, antibakteriyel ve analjezik özellikleri nedeniyle fesleğen, kulak ağrılarının tedavisinde yaygın şekilde kullanılır. Birkaç fesleğen yağrağını presleyerek suyunu çıkarın ve kulağınıza birkaç damla damlatın. Günde 1-2 kere tekrarlayın.

Sarımsak: Kulak enfeksiyonları ve enfeksiyonların neden olduğu ağrıların tedavisinde kullanılır. Susam yağı ile ısıtılarak elde edilen sarımsak yağını karıştırarak kulağa 1-2 damla damlatabilirsiniz.

İçerik Etiketleri:
· ·
İçerik Kategorileri:
Doğal ve Bitkisel Tedaviler

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Size Özel! Bazı Kayıtlar